VLOŽKOVÁNÍ KOMÍNŮ

Objednejte si u nás profesionální a cenově dostupné vložkování komínů. Konzultace zdarma, odborná montáž, profesionální servis.

Vlastníte dům? Pak musíte pamatovat také na pravidelnou kontrolu a údržbu komínu. Taková zdánlivá maličkost je totiž zásadní pro vaši vlastní bezpečnost i bezpečnost ostatních lidí, kteří v domě žijí. Hned po konci topné sezóny je čas na pravidelnou kontrolu komínů. Povolejte odborníky a připravte komín včas. Právě my dokážeme profesionálně posoudit, zda je nutné vložkování komínů.

V případě, že komínový průduch je ve špatném technickém stavu, tah komínu se zhoršuje, původní vložka už je na konci životnosti nebo jsou stěny komínového tělesa ohroženy vlhkostí, tak je čas na vložkování komínů. A to vše jsou schopni odborníci z naší firmy včas poznat a předejít tak nepříjemným následkům.

Výběr vložky pro vložkování komínů

Komínové vložky by měly být v první řadě vyrobeny z kvalitního materiálu. Tento atribut je pro vložkování komínů velmi důležitý. Samozřejmostí by měla být také jeho odolnost vůči přírodním vlivům. To je především vlhkost, odolnost vůči savosti a hlavně proti vyhoření. A jaké materiály jsou na trhu k dispozici? Můžete si vybrat hliníkové nebo keramické vložky, vložky z nerezového plechu i plastové vložky, které odolají spalinám s teplotami až 160 °C.

Moderní jsou také nafukovací komínové vložky. Nejčastěji se setkáme právě s vložkami z nerezové oceli, které jsou oblíbené pro svou dlouhou životnost, univerzálnost a především přizpůsobivost. S výběrem vhodného materiálu pro váš komín rádi pomůžeme a poradíme. Podle tvaru komínu vám také rádi poradíme, zda bude vhodné použít ohebné či pevné komínové vložky. Nechte to na nás!

Frézování komínů

Jak si poradit, když světlost průduchu spalinové cesty není dostatečná? V takovém případě pomůže frézování. Naši experti sami posoudí, zda je frézování nutné a vhodné vzhledem k technickému stavu komína. U starších komínů musí odborník posoudit, do jaké míry lze změnit jeho průměr. Pomůžeme vám, neváhejte se tedy na nás obrátit.